مشاوره و اجرای مدیریت فرآیند

مراحل مشاوره و اجرای مدیریت فرآیند

مدیریت فرآیندهای کسب و کار یک نگرش مدیریتی است که تاکید آن بر همسوسازی کلیه ابعاد سازمان در جهت نیل به اهداف آن می باشد. به طور کلی سازمان های در حال پذیرش BPM جهت بهره مندی از فرآیندهای بهینه شده بر حسب مدل و روش معماری اطلاعات محور ( بجای روش سند محور ) برای دستیابی به چابکی در عملیات ، کارآمدی بیشتر و بهره وری بالاتر هستند. به همین منظور اغلب شرکت ها از BPMS برای ارزیابی ، طراحی مجدد و انطباق سیستم های اطلاعاتی موجود بر فرآیند های جاری خود و کمک به تجمیع فرآیندها و یکپارچه سازی برنامه های درونی و در امتداد زنجیره ارزش کسب و کار استفاده می کنند.

              جهت دریافت آخرین ورژن نرم افزار بیزاجی/ Bizagi با امکانات متنوع فارسی با شرکت تماس حاصل فرمایید.

تیم کارشناسان BPM بنا دارد با کمک ابزارهای فناوری اطلاعات فرآیندهای حرفه ای را از زمان ایجاد و مستندسازی تا هنگام اجرا به صورت دقیق مدیریت و کنترل نماید و هدف از انجام این کار کاهش خطاهای انسانی ناشی از تبادل نادرست اطلاعات بین افراد و نیز سوق دادن افراد به ایفای بهینه مسئولیت های خود می باشد.

هدف از BPM یکپارچه سازی فرآیندها ، افراد و اطلاعات است که ایجاد چنین زیرساخت پویایی نیازمند جداسازی جریانات ، قوانین کسب و کار و خدمات است . به همین منظور این تیم در راستای اهداف ، ماموریت ها و چشم اندازهای خود ، وظیفه خود می داند تا شرکت ها و سازمان ها را در رسیدن هرچه بهینه تر به اهداف پروژه های خود یاری نماید و زمانی که نیازمند تغییر در فرآیندهای کاری باشد تیم کاشناسان BPM با بهره گیری از BPMS از جمله بیزاجی؛ پروسس میکر ؛  … تغییرات را آسان و پیاده سازی آن را با کمترین زمان و تلاش میسر می سازد.

BPMSها دائما اطلاعات اجرای فرآیندها را در قالب نظارت بر جریان فرآیندهای کسب و کار ذخیره می کنند. بدین صورت مدیران می توانند از آن ها به عنوان نظارت فرآیند ، مدیریت کارایی و … استفاده کنند. که از دیدگاه سازمانی، گزارش گیری بهتر به کارایی بهتر، بهره وری بیشتر ، هزینه کمتر و منافع بیشتر کمک می کند.

تیم کارشناسان BPM بنا دارد با استفاده از سیستم های مدیریت کسب و کار، دامنه کاملی از مدیریت خدمات را پوشش دهد. به طور کلی می توان گفت BPM ، مدیریت کلان عملکرد سازمان از طریق فرآیندهاست.

در سالهای اخیر برای اینکه بتوان فرآیندهای سازمان را به سادگی مدل کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم، استانداردها و ابزارهای نرم افزاری مختلفی ایجاد شده است که تیم کارشناسان BPM به کمک آن ها می توانند عملکرد سامانه های نرم افزاری سازمان را به شکل فرآیندهای پیاده شده ، مشاهده و بررسی کرده و به سادگی اصلاحات لازم را انجام داده و این فرآیندها را بهینه کرده و با این اقدام به شرکت ها و سازمان ها کمک کرده تا به حداکثر کارایی خود دست یابند.

درصورتی که نیاز به مشاوره و یا راهنمایی داشتید میتوانید از طریق راههای ارتباطی زیر تماس بگیرید:

ایمیل: [email protected]

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *