BPMS کم کد چیست؟

BPMS کم کد یا Low Code BPMS چیست؟

bpms با کد کم ابزاری برای خودکارسازی فرآیندهای کسب و کار است که نیاز به کدگذاری کمی دارد و کار با پروژه های اتوماسیون را برای کاربران کسب و کار غیر فنی آسان تر می کند و اعتماد به توسعه دهندگان و مهندسان نرم افزار را کاهش می دهد.
نشریه Forrester سیستم  های اتوماسیون با کد کم را به عنوان “سیستم های توسعه برنامه که امکان تحویل سریع برنامه با حداقل کدگذاری دستی و راه اندازی و استقرار سریع را فراهم می کنند” توصیف می کند.
“سیستم های کم کد می توانند با توانمندسازی توسعه دهندگان ،به تیم های توسعه دهنده کمک کنند تا سریعتر کار کنند و تولید نرم افزار را در سراسر شرکت افزایش دهند.”
بازار کم کد برای رشد سریع تنظیم شده است. گارتنر پیش بینی کرده است که ساخت برنامه های کاربردی با کد کم تا سال ۲۰۲۴ بیش از ۶۵٪ از کل عملکردهای توسعه برنامه را تشکیل می دهد و حدود ۶۶٪ از شرکت های بزرگ با استفاده از حداقل چهار سیستم کد کم،  در مجموعه خود استفاده خواهند نمود.

مزایای BPMS کم کد چیست؟

  • سهولت استفاده

از آنجا که کاربران نیازی به دانش عمیق در مورد توسعه نرم افزار ندارند ، آسان است که با کد کم درگیر شویم و بدون اعتماد به توسعه دهندگان ماهر ، می توان از آن در کل کسب و کار استفاده کرد.

  • توانمندسازی توسعه دهندگان شهروندی

این نرم افزار می تواند در کل شرکت و بدون نیاز به مداخله IT مورد استفاده قرار گیرد ، این بدان معنی است که کاربران می توانند فرایندهای خودکار خود را برای کمک به کار خود ایجاد کنند.

  • پس انداز هزینه و ژول

می توانید در هزینه های آموزش اولیه صرفه جویی کنید و نیازی به صرف هزینه برای استخدام توسعه دهندگان ماهر که خواستار حقوق بالا هستند نیست. صرفه جویی در هزینه های اضافی نیز می تواند از زمان سریعتر ورود به بازار و یک ROI ثابت دیده شود.

  • بهبود بهره وری

ویژگی های بصری مانند رابط های کشیدن و رها کردن به این معنی است که ساخت فرآیندها به زمان کمتری نیاز دارد و به کاربران امکان می دهد نتایج سریع را مشاهده کنند.

  • اطمینان از بهترین عملکرد و انطباق

الگوها نقش زیادی در اتوماسیون با کد کم دارند ، بنابراین ارائه بهترین روش برای کاربران که در هنگام ساخت و اتوماسیون فرآیندها باید از آنها پیروی کنند ، به معنای ایجاد آنها به روشی سازگار است.

  • چابکی را بهبود ببخشید

ایجاد ساده رویکرد و اصلاح فرایندها به این معنی است که می توانید بدون نگرانی در مورد تغییر کد پیچیده ، تغییرات سریع را در فرآیند ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا با تغییرات نظارتی همراه باشید ، با تغییرات بازار سازگار شوید یا به نیازهای مشتری پاسخ دهید.

توسعه شهروندی چیست؟

توسعه شهروندان به کاربران کسب و کار اجازه می دهد تا از نرم افزارهای کم کد یا بدون کد برای ایجاد فرآیندها و برنامه های کسب و کار خود استفاده کنند. به لطف سهولت استفاده از سیستم  های کم کد ، کاربران کسب و کار که هیچ تجربه کد نویسی قبلی ندارند ، می توانند فرآیندهای خود را بدون اتکا به پشتیبانی از IT ایجاد کنند.
“۵۰۰ میلیون برنامه جدید در پنج سال آینده ایجاد می شود. به این فکر کنید ، این تعداد برنامه بیشتر از ۴۰ سال گذشته است . وقتی به این چالش ۵۰۰ میلیون برنامه فکر می کنید ، ما فقط نمی خواهیم توسعه دهندگان حرفه ای برای ساخت این برنامه ها داشته باشیم ، بنابراین ما به شهروندان توسعه دهنده نیاز داریم. ” – ساتیا نادلا ، مدیر عامل شرکت مایکروسافت
طبق گزارش سال ۲۰۱۹ گارتنر ، ۶۱٪ از سازمانها ابتکارات فعال در زمینه توسعه شهروندان را دارند یا قصد دارند که داشته باشند.

آیا سازمان من به یک سیستم BPMS کم کد نیاز دارم؟

سیستم های اتوماسیون با کد کم به شما امکان می دهند بدون برنامه نویسی ، برنامه های پردازشی را در سازمان خود روی هر دستگاهی ایجاد و اجرا کنید.
اگر می خواهید از محیطی با کد کم استفاده کنید ، می توانید از Bizagi Studio و Automation (فارسی سازی شده به همراه رفع محدودیت کاربر) برای ساخت و اتوماسیون کامل فرآیند خود استفاده کنید.

صفحه لاگین بیزاجی

– با ایجاد یک نمودار فرآیند که در آن تمام مراحل فرآیند خود را تعریف می کنید ، شروع کنید.
– داده هایی را که توسط فرآیند شما مدیریت می شوند ، تعریف کنید
– صفحه های خود را برای هر مرحله از مراحل طراحی و بسازید.
– منطق فرآیند خود را از طریق قوانین کسب و کار وارد کنید
– برای هر کار مجری تعیین کنید
– فرآیند خود را از طریق هر یک از گزینه های ادغام با سایر برنامه ها متصل کنید
سرانجام ، فرایند خود را اجرا کنید و اعتبار آنچه را انتظار می رود تأیید کنید
پس از پایان این مسیر می توانید فرآیند کار را در محیط Cloud خود اجرا کنید تا همه افراد سازمان شما بتوانند از آن استفاده کرده و از آن استفاده کنند.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *